כנס משפחות 2018 תפריט

בני משפחה יקרים,

אנחנו נרגשים לקראת כנס משפחות 2018 הקרב ובא.

גם השנה עמלה על תכנית הכנס ועדה בהרכב של אנשי מקצוע ובני משפחה, בניהולה של סילביה אזולאי - מנהלת תחום המשפחות בעמותת אנוש. הוועדה עסקה בחודשים האחרונים במלאכת הרכבת הכנס: להכניס לתוך יומיים ידע, הזדמנות לשיח וללמידה, הנאה, מפגשי יעוץ עם מיטב אנשי המקצוע בעמותת אנוש וגם-מנוחה.

פסק זמן.

רגע לעצמכם.

תודתי והערכתי לסילביה אזולאי, למנהלות וצוותי המילמים ולוועדי הפעילים על עבודתם המעולה.

מילים אלה, הפותחות למעשה ההרשמה לכנס, מאפשרות לשתף אתכם בנושאים המרכזיים בהם עסקנו בשנה החולפת. דגש רב ניתן השנה להמשך פיתוח שירותי מניעה והתערבות מוקדמת. מדובר בשירותים המיועדים לזהות מצבי משבר נפשי, או קושי נפשי, טרם קבלת אבחנה וטיפול תרופתי  - ולאפשר לאדם ולבני המשפחה טיפול קצר מועד, ממוקד, המעניק מעטפת מלאה של ליווי - בחזרה לתפקוד בקהילה.

אמות המידה להפעלת בית מאזן, שפורסמו על ידי משרד הבריאות - הן תוצר של צוות מקצועי שעבד במשך יותר משנה על כתיבת הנוהל, שיאפשר לבחור במסגרת של מניעת אשפוז בקהילה.

בצוות לקחו חלק איילת גנאור-יצחק- מנהלת מערך השיקום, אריק כהן- מנהל מערך שירותי הדיור, סאלי רוס ביהרי- מנהלת משאבי אנוש והדרכה ואנוכי. עמותת אנוש, יחד עם המרכז הרפואי קפלן ברחובות, נערכים לפתיחת בית מאזן ברחובות ל- 10 מטופלים - ובכך להיות חלק מהשינוי העובר על מערכת בריאות הנפש בישראל.

שאיפתנו הנה להרחיב את שירותי המניעה וההתערבות המוקדמת, לפתוח בתים מאזנים נוספים כך ששירותים אלו יהיו זמינים למי שזקוק להם בכל רחבי הארץ.

בתחום שירותי השיקום שמספקת העמותה, אנו בתהליך הרחבה של שירותי הדיור לסובלים מתחלואה כפולה. אתם מוזמנים לשוחח על כך בכנס המשפחות עם נציגי הדיור בשעות הייעוץ. בנוסף, אנו מרחיבים את שירותי הדיור לצעירים ולחברה החרדית.

מידע בנושא ועל נושאים אחרים וחשובים לא פחות, ניתן לקבל במרכז המידע של העמותה, (לפרטים לחץ) אותו חנכנו לפני חודשים ספורים. נציגות מרכז המידע יעמדו לרשותכם לאורך כל הכנס.

בתחום התעסוקה, הרחבנו את תכנית "מעוף" לפיתוח יזמות עסקית לכל הארץ ואנו בשלבי פתיחת הכשרות מקצועיות נוספות, ביחד עם הביטוח הלאומי, לעידוד יכולת ההשתלבות בשוק העבודה הפתוח.

בתחום החברתי, שמנו את נושא הזוגיות במרכז, במגוון פעילויות במרכזים החברתיים ובמקומות בילוי בקהילה. במהלך השנה הקרובה, נמשיך לקיים מגוון של פעילויות כך שכל מתמודד, יוכל למצוא את קבוצת השייכות שלו ואת התוכן המעניין אותו.

אנו מצפים לפגוש אתכם בנצרת - ממש בעוד מס' שבועות.

אנחנו לרשותכם בכל עת ובוודאי בימי הכנס.

בברכת כנס מוצלח, בריאות והתפתחות,

תמר סדן לקס

סמנכ"לית העמותה