כנס משפחות 2018 תפריט

שלום משפחות יקרות, 

 

אני שמחה ונרגשת לפתוח את ההרשמה ל"גוונים של תקווה" - כנס המשפחות השנתי של עמותת אנוש לשנת 2018. 

השנה מדובר בכנס חגיגי במיוחד עבורנו ועבור משפחות המתמודדים עם מגבלה נפשית.

עמותת אנוש, שמציינת השנה 40 שנות פעילות, הוקמה למעשה ע"י בני משפחה - בעיקר ע"י אימהות אמיצות ונחושות - שראו לנגד עיניהן את ילדיהם שהיו זקוקים להתייחסות נוספת מעבר לטיפול הרפואי במחלתם.

בשנים הראשונות המאמץ שלהן הוקדש לפילוס דרך, ליצירת לגיטימציה ולביסוס ההכרה כי ניתן לקיים תהליכי שיקום - גם בבריאות הנפש. בהדרגה הן העבירו את המושכות ופינו את השטח לצוות מקצועי אותו גייסו, והן המשיכו לעסוק בניהול ובפיתוח המשאבים לפעילות.

בארבעת העשורים האחרונים , התפתחה הבנה כי ניסיון החיים של בני המשפחות, כמו גם של המתמודדים עצמם, הם בעלי ערך משמעותי ומהווים מקור ללמידה ולהשראה. בנוסף התבססה ההכרה בחשיבות חוסנה של המשפחה, הנושאת בעול לאורך השנים לצד האדם הזקוק לעזרה ולתמיכה.

ההבנה וההכרה הביאו לתמורות רבות – הן במערך השירותים והן בגישה כלפי בני המשפחה.

בצנעה ובגאווה, ניתן לומר כי התפתחות הפעילות המקצועית של עמותת אנוש בעשורים האחרונים,  התפתחות שנעשתה תמיד תוך התבוננות על הנעשה בעולם, על המחקרים החדשניים בתחום ובשיתוף כל בעלי העניין –

היוותה ומהווה, את אחד ממנועי הצמיחה וההשפעה על קידום השירותים לבני המשפחות, על מעמדן של המשפחות ועל תחום השיקום בכלל.

"גוונים של תקווה"  - כנס המשפחות לשנת 2018, ממשיך מסורת בעלת שם שהתפתחה לאורך השנים על ידי אנוש והתחילה למעשה, מכנסים שהוגדרו כפעילות וולונטארית של העמותה ושאורגנו ע"י אנשי המקצוע למען המשפחות מקבלות השירות.

עם השנים הפכו כנסי המשפחות של אנוש, למוקדי השפעה משמעותיים עבור בני המשפחה – הן בעיצוב התכנים והן בהזדמנות ליצירת כוח מלוכד לשיח ביניהן ולקידום תהליכים ציבוריים הרלוונטיים להן. 

עם הניסיון, למדנו עד כמה הכנס בן היומיים מהווה מפגש מכונן ומשמעותי עבור בני המשפחה. האפשרות להתנתק מהבית ולהשאיר מאחור את סערת היומיום, לקבל תמיכה, העשרה והפגה יחד עם ההזדמנות להיות ולו ליומיים חלק מקבוצת שווים – מהווה שינוי דרמטי לעומת חווית היומיום המלווה בבדידות גדולה.

משפחות יקרות,

אני מזמינה אתכם להירשם ולהגיע לכנס החשוב. כמו בשנה שעברה, גם השנה הכנס יהיה בן יומיים והוא  יסובסד ברובו על ידי משרד הבריאות. 

לסיכום אני מבקשת להודות בשמי ובשם חברי הוועד המנהל לכל לחברי וועדת ההיגוי, המייצגים את בעלי העניין והשותפים –

על עבודה מסורה ויסודית ביצירת הכנס, לכל השותפים לדרך – אנשים וארגונים,  לכל צוות המשפחות של העמותה ההולך וגדל בהיקפו ומשתבח בהרכבו וכמובן, לסילביה אזולאי מנהלת תחום המשפחות, על הובלה רגישה ומקצועית של התחום,

לכן משפחות יקרות  - תודה על האמון בנו לאורך שנים, תודה על ההזדמנות לפעול אתכן ולמענכן.

 

בברכה,

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש